1. Základní ustanovení

Následující "Všeobecné obchodní podmínky" platí pro všechny dodávky, výkony a služby poskytované firmou Alien DNA na území České republiky, pokud není písemně dohodnuto jinak.

Prodávající: Alien DNA

Kupující: Fyzická nebo právnická osoba, která při zahájení obchodních vztahů předává prodávajícímu své kontaktní údaje potřebné pro bezproblémové vyřízení objednávky, popřípadě údaje, které chce mít uvedeny na nákupních dokladech.

 2. Bezpečnost a ochrana informací

Prodávající prohlašuje, že veškeré osobní údaje kupujícího jsou důvěrné a budou použity pouze k uskutečnění plnění smlouvy s kupujícím a nebudou jinak zveřejněny, poskytnuty třetí osobě apod. s výjimkou situace související s distribucí či platebním stykem týkajícího seobjednaného zboží (sdělení jména a adresy dodání pro účely přepravce České pošty).

 3. Realizace objednávek

Objednávky jsou přijímány prostřednictvím elektronického obchodu, elektronickou poštou a telefonicky. Zboží je dodáváno na odběratelem požadované místo.Prodávající doporučuje kupujícímu provádět objednávky přes elektronický obchod nebo písemnou formou a uvést následující údaje:

- jméno a příjmení a úplnou adresu kupujícího včetně PSČ /nebo obchodní jméno a sídlo/

- telefonický kontakt

Kupující dostane zboží za cenu platnou v okamžiku objednání.Pokud zboží nebude skladem nebo bude momentálně nedostupné, vyrozumí prodávající o této skutečnosti neprodleně kupující elektronickou poštou nebo zprávou SMS.

 4. Závaznost objednávek

Odesláním objednávky vybraného zboží zákazník potvrzuje závaznost jeho objednávky a souhlasí s Obchodními podmínkami e-shopu. Objednávka je návrhem kupní smlouvy, která vzniká samotný dodáním zboží. Podmínkou platnosti elektronické objednávky je vyplnění veškerých předepsaných údajů a náležitostí v objednávkovém formuláři.

 5. Expedice zboží

-osobní odběr na výdejním místě e-shopu Alien DNA, Seifertova 63, Praha 3 – Žižkov: zdarma

-doporučenou zásilkou nebo balíkem České pošty

Dodávky zboží jsou realizovány po celé ČR do 2 týdnů po potvrzení objednávky prodávajícím, Přepravu zboží zajišťuje prodávající a hradí kupující a to dle platného ceníku dopravy (balné, poštovné, dobírka):

Cenové rozsahy dopravy /částka včetně DPH 21%/:

Zboží v celk. hodnotě do 850,- Kč: 120,- Kč

Zboží v celk. hodnotě od 851 do 1701,- Kč:  145,- Kč

Zboží v celk. hodnotě od 1701 do 3500,- Kč:  168,- Kč

Zboží v celk. hodnotě nad 3500,- Kč:  ZDARMA

Kupující je povinnen prohlédnout zboží bezprostředně po jeho převzetí. Pokud je zjištěno mechanické poškození obalu zásilky, je kupující povinen zkontrolovat stav zboží a v případě poškození vyhotovit záznam za přítomnosti dopravce. Neúplnou nebo poškozenou zásilku je nutno nám ihned oznámit mailem nebo telefonicky.

 6. Platební podmínky

- platba v hotovosti při osobním odběru

- platba převodem na účet  (č.ú. 24069379/0800)

- platba na dobírku při převzetí zásilky se zbožím.

Zboží zůstává do úplného zaplacení majetkem prodávajícího.

 7. Odstoupení od smlouvy

V souladu se zákonem č. 367/2000 ze dne 14. září 2000 má kupující právo odstoupit od smlouvy do 14 dní od převzetí zboží. Kupující musí o této skutečnosti informovat prodávajícího nejpozději do 3 dnů od převzetí zásilky mailem nebo telefonicky.

a) Odeslat email na adresu infoZAVINÁČaliendna.cz s textem:

„Chci jednostranně odstoupit od smlouvy ze dne DD.MM.RRRR č. a požaduji vrácení uhrazené částky za zboží na účet číslo:____________.

Datum a podpis."

b) Zboží doručit na adresu prodávajícího spolu s přiloženou kopií výše uvedeného dopisu.

c) Zboží doručené zpět na adresu prodávajícího nesmí být použité, musí být nepoškozené, kompletní a s kopií dokladu o koupi. Neposílejte zboží na dobírku - nebude převzato. Doporučujeme Vám zboží pojistit. V případě nedodržení některé z uvedených náležitostí má prodávající právo odmítnout vrácené zboží nebo poměrně snížit částku, za kterou bude zboží přijato zpět.

d) Při splnění všech výše uvedených podmínek pro vrácení zboží prodávájící peníze za zboží zašle kupujícímu převodem na účet a to nejpozději do 30 pracovních dnů po fyzickém obdržení zboží. Vrací se pouze částka za zboží, nikoliv za dopravu zásilky. Hotově či složenkou úhradu poskytnout nelze.

e) V případě nesplnění některé z výše uvedených podmínek nebudeme moci bohužel akceptovat odstoupení od smlouvy a zboží bude vráceno na náklady prodávajícího zpět. Prodávající je oprávněn účtovat kupujícímu případné další vzniklé náklady.

 8. Záruční podmínky

Záruční lhůta je stanovena podle zákona na 24 měsíců od převzetí výrobku. Nároky z odpovědnosti za vady a ze záruky (reklamace) se nevztahují na závady způsobené mechanicky, nesprávným použitím nebo nevhodným ošetřením textilie. Oprávněné reklamace jsou vyřizovány bez zbytečného odkladu, nejpozději do 30 dnů od uplatnění reklamace, pokud se prodávající s kupujícím nedohodne na jiné lhůtě. Kupující musí reklamované zboží doručit na adresu prodávajícího ( J. Hájek Kokotek, obchod Alien DNA, Seifertova 24, Praha 3 ) spolu s písemným oznámením specifikace vad, kopií dokladu o koupi zboží a volbou nároku kupujícího podle zákona, jinak bude reklamace považována za neplatnou. Náklady na přepravu reklamovaného zboží na adresu prodávajícího hradí zákazník. V případě kladné vyřízení reklamace je kupujícímu zasláno opravené nebo vyměněné zboží na náklady prodávajícího. V případě rozporu zboží se smlouvou má kupující nárok na zjednání nápravy a to:

- snížením kupní ceny

- náhradním dodáním zboží

- slevou při dalším nákupu

- odstoupením od smlouvy

9. Kontaktní údaje

Alien DNA

Seifertova 24, Praha 3, 130 00

J. Hájek Kokotek, IČ:86646133, DIČ: CZ7305152063

mailto: info@aliendna.cz

tel: 223018387

 10. Závěrečná ustanovení

Tyto Všeobecné obchodní podmínky jsou platné od 15.4.2013. V neuvedených případech se řídí vztahy kupujícího a prodávajícího platným zněním Obchodního zákoníku pro právnické osoby a Občanského zákoníku pro fyzické osoby.

...

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.


 


ALIEN DNA STREETWEAR