Alien DNA je nezávislá česká streetwearová značka s mnohaletou tradicí. První obchod jsme otevřeli v Praze na Žižkově už v roce 2003. Brand je nezaměnitelý svým designem, ve kterém se mísí vlivy komiksu, street art, kyberpunku a free tekno kultury.
"Vzešli jsme z prachu rave parties a ze streetwearu učinili symbol."

Naší vlajkovou lodí jsou MIKINY. Na jejich výrobě spolupracujeme už od začátku se zkušenými profesionály z oboru napříč Českem, ať na konstrukci střihů nebo výběru materiálů a dalších komponentů, které jsou také od českých dodavatelů. Jsme pyšní na to, že můžeme naše výrobky označit Made in Czech Republic.
Spíš než národní patriotismus je za tím ale radost z toho, že lokální textilní výroba může být udržitelná, fungovat ve férových podmínkách a konkurovat originalitou i kvalitou masové produkci velkých firem.

Tiskneme SÍTOTISKEM a pečlivou ruční práci našich mistrů tiskařů oceníte taky v trvanlivosti potisků. Nešidíme to nějakými nažehlováky, které vám po čase popraskají nebo se odrolí. Jde nám o kvalitu a o to, aby vám oblečení od nás dělalo radost a sloužilo co nejdéle:)

Autorem většiny grafických návrhů charakterizujících značku Alien DNA je Jan Kokotek aka SGX, zakládající člen soundsystému CIRKUS ALIEN, DJ a výtvarník, který určil i vizuální podobu jeho akcí a také mnohým dalším na freetekno scéně v Česku a Evropě už od poloviny 90.let minulého století (!).

Součástí Alien DNA je ŠICÍ ATELIÉR, kerému vládne Romana Hájková, absolventka oděvní průmyslovky a ve kterém vytváří malé série takřka modelových kousků oblečení, které mají ambici stát se tím skutečně originálním a výjimečným ve vašem šatníku. O grafickou postprodukci se stará a cenné odborné rady poskytuje náš stálý spolupracovník Ondřej zajíštující také preiczní předtiskovou přípravu alieních motivů.

Do dubna 2021 jsme na pražském Žižkově provozovali KAMENNÝ OBCHOD, jeho provoz byl ukončen, ale zachovali jsme možnosti osobního odběru "na zvonek" na Seifertově ulici, č.63 v Praze 3 na Žižkově.kde sídlí náš mezisklad a šicí ATELIÉR.

 E-SHOP je vám k dispozici nepřetržitě a všechno oblečení si můžete objednat on-line z pohodlí domova. Posíláme poštou na dobírku, s převodem na účet nebo si zboží můžete přijít vyzvednout na výdejní místo v Praze 3 (viz kontakt).

...

 

 


ALIEN DNA STREETWEAR